Archiwum bloga

środa, 8 kwietnia 2020

Były baranki, są zajączki i króliczki. :)

 Wczoraj wykonywaliście z tektury zajączki, króliczki... po prostu zwierzątka z długimi uszami. Są piękne, kolorowe, pomysłowe. Wiem, że lubicie malować farbami i ozdabiać prace w różny sposób. Zobaczcie również, co nam przysłał Kacper. Tak, tak, on ma prawdziwe króliki. :) Ten biały to prawdziwe cudeńko. I ja chciałabym mieć takiego. Kacper mi obiecał, że jak tylko będę miała klatkę to da mi w prezencie. :) Wiem, że królikami opiekuje się też Iza. Ona kiedyś przysłała mi filmik o nich. Może po świętach i Wy pokażecie swoje zwierzątka?





                                     
 



 

Zadania na dziś (08.04. środa)

Dzień dobry! 
Witam Was w Domowej Szkole w ostatnim dniu przed Wielkanocą 
Fantastycznie poradziliście sobie z wczorajszymi zadaniami - te rozwiązania, prace plastyczne, dekoracje świąteczne, które dostałam, są przepiękne, wspaniale potrafiliście pokazać, jak myślicie i tworzycie. Wykorzystajcie dobrze nadchodzący świąteczny czas, jedzcie pyszne smakołyki, bądźcie dla bliskich dobrzy, dużo się uśmiechajcie, dbajcie o zdrowie i pamiętajcie: #Zostańwdomu. 

Dzisiaj przed Tobą zadania wielkanocne. Zobaczysz, jakie ciekawe! Dziś wyjątkowo nie zrobię Ci przerwy na wf - sam zdecydujesz, w którym momencie potrzebujesz poćwiczyć.
Gotowy do pracy? No to zaczynamy! 

Przygotuj:

podręcznik, zeszyt ćwiczeń polonistycznych, zeszyt ćwiczeń matematycznych, ustalone przybory na dzisiejsze zajęcia plastyczne, piórnik.

Na dziejszych zajęciach utrwalisz informacje o zwyczajach Wielkanocnych, będziesz liczyć w zakresie 20, wykonasz ozdobne jajka na stół wielkanocny. 

Jakie znasz symbole Świąt Wielkanocy? Jeśli zapomniałeś po wczorajszej prezentacji nie martw się, przypomnisz sobie, gdy obejrzysz prezentację i przeczytasz tekst z podręcznika. 

- Obejrzyj prezentację:

- Przeczytaj tekst ze strony 76 pt. "Wesołe jajko" i odpowiedz na pytanie: o jakich wielkanocnych symbolach jest mowa w tekście?

Tak, myślę, że jeden symbol pamiętasz na pewno: wielkanocny baranek, bo robiłeś go wczoraj, a drugi to jajka i ich malowanie: pisanki, kraszanki, drapanki, malowanki, wyklejanki... Technik jest wiele.

Jajka to najważniejszy symbol wielkanocnego stołu. 

Obejrzyj ilustracje na stronie 77, poznaj różne sposoby ozdabiania jajek na wielkanocny stół. Wybierz technikę, która najbardziej Ci się podoba i możesz wykonać wielkanocne jajka wybraną techniką w czasie wolnym od Domowej Szkoły. 

Otwórz zeszyt ćwiczeń polonistycznych na stronie 74-76 i wykonaj zadania: 1, 2 i 5 (zadanie 4 dla chętnych).

Przejdź na stronę 78- 79 i wykonaj zadania 1 i 3 ( zadanie 2 na stronie 78 i 4 na stronie 79 dla chętnych).


Czas na przerwę wyznacz sobie sam w dowolnym momencie. Wypij wodę, przebierz się w wygodne ubranie i w ramach wf posprzątaj pokój, albo inne pomieszczenie. Skonsultuj to z Rodzicem.

Rozwiąż wielkanocne zagadki (jesli sprawi Ci trudnosć zabawa, poćwicz w inny dzień) Wejdź na stronę podaną niżej (do rozwiązania musisz zaprowadzić ludzika i nie dać się "zjeść")

Zapraszam Cię do wykreślanki, która pomoże Ci zapamietać informacje o zwyczajach Wielkanocnych- aby zaznaczyć poszukiwany wyraz, klikamy myszką w pierwszy wyraz i, trzymając przycisk, przeciągamy kursor do ostatniej litery i puszczamy przycisk. Kliknijcie w link poniżej i zobaczysz diagram:
https://learningapps.org/display?v=pgd19ckin01

Otwórz zeszyt ćwiczeń matematycznych na stronie76-77 i wykonaj zadania 1-4. 

W czasie Wielkiej Nocy możesz zagrać z Rodziną w grę ze strony 66 ("Karuzela").

Teraz wykonasz ozdoby na wielkanocny stół. Przygotuj masę solną.
Przepis na masę solną, z którego skorzystasz: 1 szklanka soli, 1 szklanka mąki pszennej, pół szklanki mąki ziemniaczanej, pół szklanki ciepłej wody.
Składniki łączymy i ugniatamy około 10 minut, aż masa osiągnie wygląd ciasta na pierogi. Polecam podzielić sobie ją na dwie porcje (tą wolną zawijamy w folię lub chowamy do pojemnika, by nie wyschła). Wałkujemy na grubość wedle uznania – moje miały około 5mm. Jajka można wyciąć z papieru i wycinać nożem z masy. Pamiętaj, by zrobić otwory na sznureczek (słomką do napojów lub grubą igłą).
Na wielkanocny stół postawisz wazon z gałązkami wierzby lub brzozy, a na nich zawiesisz  jajeczka, które wykonałeś.
Kolejną pracą jaką możesz się zająć to ozdabianie wydmuszek po jajkach (według Twojego uznania: włóczka, farbki do jajek, mazaki, naklejki). Przykładowe pisanki możesz obejrzeć na stronie "Kreatywnie w domu".

Dzisiaj jest środa, czyli dzień w którym masz w planie lekcję języka angielskiego. Oto co przygotowała dla Ciebie pani Agnieszka.
"Dzień dobry uczniowie! Tematem dzisiejszych zajęć jest EASTER, czyli Wielkanoc. Będziesz uczył się nowych słów związanych z tymi świętami. Bardzo Cię proszę o słuchanie i powtarzanie nowych wyrazów:

Powtórz kilka razy za lektorem, staraj się zapamiętać jak najwięcej. 
Potem otwórz zeszyt do języka angielskiego i zapisz w nim tytuł: Easter eggs (co oznacza pisanki). 
Pod spodem narysuj i pokoloruj 2-3 pisanki.Dla chętnychPrześlij do mnie wykonane zadanie. Miłej pracy:) A.S."

Przed nami czas świątecznych przygotowań. Myślę, że będziesz pomocny Rodzicom. Może posprzątasz dokładnie swój pokój, może pomożesz  w porządkowaniu podwórka, a może włączysz się w przygotowanie świątecznych potraw? 

Zadanie po lekcjach w Domowej Szkole:

napisz w komentarzu jak Ty pomagasz w przygotowaniach do świąt?

Czekam na Twoją odpowiedź.
Po świętach przydadzą Ci się wytłaczarki po jajkach i 20 szt kulek z plasteliny (w jednym kolorze).
A na zakończenie przedstawiam Ci  propozycje zadań  gdybyś się nudził:
1)  Kodowanie inne niż znasz. Trzeba uważnie liczyć kwadraciki przy kolorowaniu,  wyjdzie piękny obrazek! Oto plansza i kod. 

2) Rysowanie i kolorowanie. Możesz wydrukować i ozdobić wzorami z karty wzorów albo przerysować samodzielnie.

Karta wzorów:
Rysunki:


3) rysowanie w programie Paint



4) Test o zwyczajach wielkanocnych https://wordwall.net/resource/1288797/polski/wielkanoc

5) Zadania na pisupisu (ortografia ś czy si; ć czy ci)

6) Zadania na matzoo (matmemorki)

7) Eksperymenty z jajami (tylko z dorosłymi)


A tymczasem znalazłam dla Ciebie pomysły na wielkanocne trochę inne potrawy, słodkie i śmieszne. Może z któregoś skorzystasz? Każde święta kojarzą się ze słodkościami: babeczki, ciasta, ciasteczka i inne cudowności... Mam nadzieję, że te propozycje będą inspiracją do eksperymentów z Mamą i Tatą w kuchni. 

Aby poznać przepis wystarczy kliknąć w nazwę przepisu. Jeśli skorzystasz z propozycji możesz przesłać zdjęcie wykonanej potrawy. Zrobimy klasowe świąteczne menu na naszym blogu. 

Wystarczy kliknąć w nazwę danego wypieku by przekierowało Was na stronę z przepisem i sposobem wykonania.


To wszystko na dziś. Mam nadzieję, że te zadania wprowadziły Cię w wielkanocny nastrój.
Śledź bloga - pojawi się tu jeszcze w tym tygodniu niespodzianka dla klasy 1. 😀 

Życzę Ci wesołych i słodkich Świąt Wielkanocnych. 

Pani Krysia