Archiwum bloga

wtorek, 31 marca 2020

Zadania 31 marca (wtorek)


Jakie są Twoje wrażenia po naszej wczorajszej "wycieczce" do teatru? Kilkoro z Was powiedziało mi, że bardzo im się podobało i że chcieliby powtórzyć przygodę z teatrem. Bardzo mnie to cieszy. 
Jesteś gotowy do kolejnych zadań w Domowej Szkole? To nasz kolejny tydzień i chciałabym Ci przypomnieć zasady, które pomagają Twoim kolegom w nauce.

1. WPROWADŹ  PORANNY  RYTM  Postaraj się wstawać codziennie o podobnej porze. To pomoże Ci się dobrze zorganizować, np. pobudka, śniadanie, nauka, przerwa odpoczynek, drugie śniadanie, nauka, czas na swoje przyjemności oraz zainteresowania itp.
2. STWÓRZ  PLAN  DZIAŁANIA  W planie możesz zaznaczyć czas, jaki przeznaczysz na naukę oraz na rozwijanie swoich zainteresowań. Pamiętaj, aby pracować systematycznie, nie odkładaj niczego na potem. 
3. PRZYGOTUJ  SIĘ  DO  NAUKI  Zadbaj o porządek na biurku, przygotuj potrzebne przybory, żeby później nie przerywać pracy. Usuń przedmioty, które Cię rozpraszają, jak również przewietrz pokój. Wyłącz telewizor, radio.  
4. RÓB  PRZERWY Gdy poczujesz zmęczenie, zrób krótką przerwę, wstań  i pogimnastykuj się, zaczerpnij świeżego powietrza. Unikaj korzystania z telefonu w trakcie przerwy - to wciąga i ciężko  będzie Ci wrócić do nauki. 
5. ZDROWO SIĘ ODŻYWIAJ  Pij dużo wody, ale małymi łykami, postaraj się jeść regularnie. Pamiętaj o zdrowych przekąskach (warzywa, owoce). Unikaj słodyczy, chipsów, słodkich i gazowanych napojów. 

Pamiętaj o zachowaniu zasad bezpiecznego korzystania z Internetu: 

- chroń swoją prywatność, nie podawaj swoich danych osobowych,- jeśli coś Cię zaniepokoi lub wystraszy, koniecznie powiedz o tym rodzicom,- nie ufaj osobom poznanym w sieci,- szanuj innych w sieci,- korzystaj z komputera i Internetu najlepiej pod nadzorem osoby dorosłej, za jej pozwoleniem i tylko wtedy, gdy musisz. 


Przygotuj teraz podręcznik, zeszyt ćwiczeń polonistycznych i matematycznych, zeszyt w linie, zeszyt w kratkę, kostkę do gry, blok rysunkowy, oraz piórnik.

Dzisiaj  poznasz nową literę "ć, Ć" oraz powtórzysz kolejność liczb i umiejętność dodawania i odejmowania w zakresie 20. 
Zaproszę Cię również do ogólnopolskiej akcji "Kartka dla medyka"

Zaczynamy od nowego tematu: poznasz literę "ć, Ć" 
Otwórz podręcznik na stronie 38 i przyjrzyj się, jak wygląda drukowana litera ć. Wyszukaj wyrazy z ć w tekście. Opowiedz, co widzisz na ilustracji. Pamiętaj, że odpowiadamy pełnym zdaniem. Pamiętaj, aby po południu ćwiczyć czytanie tekstu o ćmie. Teraz przyjrzyj się, jak wygląda pisanie litery ć małej, Ć wielkiej.

Otwórz zeszyt ćwiczeń polonistycznych na stronie 40 i 41. Wykonaj ćwiczenia 1 i 4. Odpocznij i obejrzyj ciekawostki o nocnych motylach.
Przyjrzyj się, jak narysować samodzielnie ćmę (włącz filmik na dole), następnie narysuj ćmę w zeszycie i ją podpisz

Nie zamykaj zeszytu w linie. Pamiętasz morał z baśni o trzech konikach?
"Razem hulać, razem brykać. Razem być najlepiej jest". 
Zapisz to zdanie z pamięci do zeszytu i sam oceń swoją pracę. 
Możesz użyć emotikonek: 
😀- jestem zadowolony ze swojej pracy 
😐- mogłem to zrobić lepiej 
😔- nie udało mi się, następnym razem będzie lepiej.
Teraz poskacz, poćwicz, ruszaj się.

Poćwicz dodawanie.
Przygotuj zeszyt w kratkę, ołówek i kostkę do gry. Zapisz datę. 
Wykonaj kolejno 2 lub 3 rzuty kostką i wykonaj dodawanie liczb. Zapisz swoje działania (5-6) w zeszycie. 
Potrenuj też odejmowanie. na przykład tutaj:
Otwórz zeszyt ćwiczeń matematycznych na stronie 40 i 41 i wykonaj zadania.

A teraz jeszcze zadania plastyczne przed Tobą.

Od poniedziałku 30 marca do środy 1 kwietnia trwa ogólnopolska akcja KARTKA DLA MEDYKA. Polega ona na narysowaniu, namalowaniu czy stworzeniu kartki/rysunku z życzeniami i podziękowaniami dla medyka (lekarza, pięlęgniarki, ratownika medycznego, pracownika służby zdrowia). Dobrze wiesz jak ważne zadania oni teraz pełnią. Niech to będzie nasze podziękowanie i znak, że ich doceniamy i jesteśmy im wdzięczni. Kartki publikowane będą na  tablicach, stronie szkoły, na fb, wszędzie gdzie się da. 
Narysuj proszę, namaluj, wytnij, przyklej elementy, z których powstanie kartka, rysunek z życzeniami i podziękowaniami dla medyków.
Niech to będzie podziękowanie od dzieci za trudną odpowiedzialną pracę lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych. 
Na zdjęcia Waszych prac czekam do środy rana.

Wierzę, że Wasze prace będą wykonane od serca, że każdy postara się jak najlepiej ją wykonać.



Dla chętnych:

ćwiczenie 2, 3 i 5 z zeszytu ćwiczeń ze strony 40 i 41. 



Pamiętaj o codziennym czytaniu. Dzisiaj pokoloruj kolejny kwiat z marcowej karty pracy, już ostatni i możesz mi wysłać zdjęcie. To ostatni dzień marca i przed Tobą stoi zadanie: przygotuj sam kartę czytelnika na kolejny miesiąc. Zaproponuj jak chcesz dokumentować czytanie w kwietniu.